KONST / Ramar / Ram 15054141

nr 1505 4141

Ram

förgylld, Nyrokoko, 26x25 cm, yttermått inklusive ram: 48x58 cm

Utrop:

600 kr

Såld:

350 kr

måndag 28 november 2022
kl 19:13:44

28/11 15:42:37 1      300 kr
28/11 15:44:16 2      Vinnande bud

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Tilgman Keramik